Czym jest BDSM?

Akcesoria BDSM

Przeciętnemu człowiekowi seks kojarzy się z aktywnym lub pasywnym zachowaniem koitalnym. BDSM jest pojęciem szerszym, gdzie do penetracji może w ogóle nie dochodzić. Wszystko zależy od porozumienia, a zawsze obowiązuje generalna zasada, że wszystko musi się odbywać dobrowolnie i za obopólną zgodą. Wbrew niektórym szkodliwym opiniom, w BDSM nie ma miejsca na przemoc.

Nie jest to też zjawisko nowe. Uważa się, że początków BDSM należy się doszukiwać już w IX wieku p.n.e. w rytualnym biczowaniu w Sparcie. Również Kamasutra zawiera opisy czterech różnych rodzajów i miejsc uderzania w trakcie zbliżenia.

  • Bondage & Discipline – czyli wiązanie i dyscyplina. Z elementami zniewolenia, skrępowania i zdyscyplinowania mamy do czynienia w kontaktach seksualnych między osobami, z których jedna ma osobowość dominującą, a druga uległą. Krępować ciało można w różny sposób, m.in. związując ręce partnera, przywiązując go do łóżka za pomocą rzemieni, przykuwając kajdankami, itp. Krępowanie może mieć też formę psychiczną (dyscyplina) i obejmować przestrzeganie ustalonych wcześniej nakazów i zakazów. Nie ma żadnych reguł ani zasad ogólnych; każda para ustala je indywidualnie między sobą, więc zasięg dyscyplinowania może być bardzo różny. Przykłady: nakaz zwracania się do partnera w określony sposób lub w określonej formie, wymóg zgody na przeżycie orgazmu, zakaz odzywania się bez pozwolenia. Złamanie któregoś z ustaleń jest karane, np. upokorzeniem albo uderzeniem
  • Dominant & Submissive – czyli dominacja i uległość. Zaprezentowane powyżej zachowania nie są jedynymi w sytuacji, kiedy jedna strona dominuje, a druga się tej dominacji poddaje. Na ogół zachowania te wynikają z osobowości partnerów, jednak mogą oni umówić się na zamianę ról. Specjaliści twierdzą, że najlepszym sposobem, aby przekonać się, co partnerom odpowiada najbardziej, jest eksperymentowanie, dlatego często partnerzy próbują obu ról, zamieniając się nawet podczas jednego seansu erotycznego. Takie zachowania nie zawsze ograniczają się do sfery seksualnej, mogą przejawiać się także w innych obszarach życia. Eksperymentowanie jest też najlepszą metodą sprawdzenia własnej tożsamości w związku BDSM – czy jesteśmy osobą dominującą, uległą czy switch
  • Sadism & Masochism – czyli sadyzm i masochizm. Sadyzm jest czerpaniem przyjemności z zadawania bólu, a masochizm – z jego przyjmowania. W związku BDSM nie zawsze tylko jedna strona jest sado, a druga maso; partnerzy mogą się zamieniać rolami, w zależności od wcześniejszego wspólnego ustalenia. Ból zadawany jest w różny sposób – od szczypania opuszkami palców aż do nacinania skóry czy stymulacji prądem elektrycznym. Sadyzm i masochizm nie zawsze występują w związkach BDSM.

Największą popularnością cieszą się kajdanki. Pozwalają na skrępowanie partnera, są szybsze do zdjęcia niż liny lub szarfy i nie wynika z nich ryzyko niedokrwienia skrępowanych części ciała. 
Krępowaniu ciała zazwyczaj towarzyszy knebel. Najbardziej romantycznym wyborem będzie Knebel Zalo Rose, czyli połączenie włoskiej skóry i silikonu bardzo wysokiej jakości. Kulka zakończona różą, pozwala cieszyć zmysł estetyczny, w przypadku trudności z oddychaniem można ją wyjąć. Jeśli ekstrawagancja w łóżku do was nie przemawia, to postawcie na bardziej klasyczny model knebel z dziurkami ułatwiającymi oddychanie. 

Klapsy! A do ich zadawania użyjcie pejcza, na początek świetnie sprawdzi się  czarny pejcz do chłosty lub urocza packa skórzana. Obszarami, w których świetnie się sprawdzą jest tylna strona ud albo pośladki.

Piórka do łaskotania mogą być łagodnym zakończeniem, albo doskonałym początkiem. W naszym sklepie z akcesoriami BDSM znajdziecie dwustronną zabawkę do gry wstępnej. 

Odsłony: 201

3 1 vote
Article Rating
3 1 vote
Article Rating

Autor

Author: Admin
3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments